Γενικός Έφορος

Σταύρος Κ. Δημητρόπουλος



Γεννήθηκε στην Αθήνα το 1967. Είναι έγγαμος και πατέρας δύο παιδιών. Είναι απόφοιτος του Τ.Ε.Ι. Πειραιά, Τμήμα Ηλεκτρολογίας και του Ινστιτούτου Εκπαίδευσης Τραπεζικών Στελεχών τριετούς φοίτησης, της Ιωνικής Εκπαιδευτικής (Ιωνική Τράπεζα).

Απασχολήθηκε επί 21 χρόνια, με την υλοποίηση Δημοσίων και μεγάλων Ιδιωτικών Έργων, και από το 2020 εργάζεται στην δική του τεχνική εταιρεία η οποία ειδικεύεται στην υποστήριξη & συντήρηση μεγάλων κτιριακών υποδομών και στην υλοποίηση νέων μικρών ιδιωτικών έργων.

Υπήρξε Υπαρχηγός Αγέλης, Αρχηγός Αγέλης, Υπαρχηγός Ομάδας, Υπαρχηγός & Αρχηγός Κοινότητας, Αρχηγός Συστήματος, Έφορος Κλάδου Ανιχνευτών της Εφορείας Περιοχής Αττικής, Αναπληρωτής & Τοπικός Έφορος Κολωνού & Κεραμεικού, Αναπληρωτής & Περιφερειακός Έφορος Αθηνών. Είναι μέλος του Προσωπικού Εκπαίδευσης του Σ.Ε.Π.


Επικοινωνία: geforos@sep.org.gr
 
  
Διατελέσαντες Γενικοί Έφοροι Σ.Ε.Π.:
  • 13/6/2021 - 14/3/2022 : Παντελής Προμπονάς 
  • 11/2017-6/2021: Χριστόφορος Μητρομάρας
  • 5/2017-11/2017: Ζαχαρίας Αντωνιάδης
  • 1/2010-5/2017: Θεόδωρος Κεφαλάς
  • 1/2006-1/2010: Ισίδωρος Κανέτης
  • 12/2005-1/2006: Άγγελος Καραμάνης
  • 10/2005-12/2005: Χρήστος Λυγερός
  • 5/2003-10/2005: Ισίδωρος Κανέτης
  • 5/1999-5/2003: Χαράλαμπος Βογιατζής
  • 6/1991-5/1999: Χρήστος Λυγερός
  • 4/1991-6/1991: Νικόλαος Κατζόλας (Εντεταλμένος Σύμβουλος Δ.Σ. για θέματα Γενικού Εφόρου)
  • 3/1990-3/1991: Ματθαίος Ζήκος
  • 10/1988-3/1990: Ευάγγελος Καρύδης
  • 11/1987-10/1988: Κωνσταντίνος Τσαντίλης
  • 4/1987-11/1987: Δημήτριος Μαρκουλής
  • 4/1985-4/1987: Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος
  • 4/1982-4/1985: Γεώργιος Ασημακόπουλος
  • 9/1977-4/1982: Νικόλαος Καλογεράς
  • 9/1974-9/1977: Δημήτριος Γρίβας
  • 5/1974-8/1974: Δημήτριος Μαρκουλής
  • 3/1971-5/1974: Νικόλαος Μπρατσιώτης
  • 4/1965-3/1971: Δημήτριος Μακρίδης
  • 3/1948-4/1965: Δημήτριος Αλεξάτος
  • 4/1945-3/1948: Γεώργιος Λελούδας
  • 11/1944-4/1945: Λεωνίδας Πτέρης
  • 8/1938-11/1939: Μιχαήλ Σοφιανός
  • 7/1935-6/1938: Λεωνίδας Πτέρης
  • 1/1934-6/1935: Κωνσταντίνος Μελάς
  • 6/1933-1/1934: Αθανάσιος Λευκαδίτης
  • 1/1928-6/1933: Αντώνιος Μπενάκης
  • 6/1926-12/1927: Χρήστος Μπρισιμιτζάκης
  • 3/1924-6/1926: Αθανάσιος Λευκαδίτης
  • 3/1923-3/1924: Κωνσταντίνος Μελάς
  • 1/1922-3/1923: Λεωνίδας Πτέρης
  • 10/1921-1/1922: Αθανάσιος Λευκαδίτης
  • 3/1921-10/1921: Λεωνίδας Πτέρης (Προσωρινός Διοικητής Σ.Ε.Π.)
  • 5/1915-12/1920: Κωνσταντίνος Μελάς
  • 6/1912-9/1914: Αθανάσιος Λευκαδίτης (Έφορος Ομάδων)